© 2020 Zdrowy makaron

Dobry krem pod oczy

Ważna pielęgnacja skóry pod oczami

- 1 czerwca 2020

Na stosowanie kremu do twarzy decyduje się wiele kobiet, zwłaszcza w tym wieku, w którym panie myślą już o profilaktyce zmarszczek. Zwykle jednak zapomina się o nawilżaniu skóry pod oczami. Jest to wielki błąd, ponieważ to właśnie w tym miejscu skóra jest najmocniej narażona na starzenie. Jeśli nie dba się o nią odpowiednio, oznaki starzenia, w postaci brzydkich bruzd, linii i załamań, mogą pojawić się znacznie przed czasem. Warto więc sięgnąć po dobry kosmetyk i stosować go z dużą systematycznością.

Dlaczego jest to tak ważne?

Skóra pod oczami jest bardzo cienka, znacznie cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy, a także prawie zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych. Oznacza to, że silnie się wysusza, nawet w przypadku, gdy reszta twarzy ma tendencje do mocnego przetłuszczania. Niezbędne jest zatem nawilżenie od zewnątrz, czyli właśnie sięgnięcie po dobry krem pod oczy. Regularne stosowanie tego produktu pozwoli zachować ten obszar w świetnej kondycji. Jeśli przy tym sięgnie się po nie odpowiednio wcześnie, jeszcze zanim pojawią się takie zmarszczki, można znacznie opóźnić ich wystąpienie. Zdecydowanie zaś łatwiej jest zapobiegać oznakom starzenia niż je potem usuwać. Warto zatem zaopatrzyć się w taki preparat już w młodym wieku i stosować go bardzo systematycznie.

Jaki preparat wybrać?

Można postawić na produkt dostosowany do swojego wieku – w sklepach znaleźć można różne kategorie, jak 25+, 30+, 35+ etc. Warto przy tym wybierać produkty wyższej jakości. Nawet jeśli kosztują sporo, będzie to opłacalne – nie tylko ze względu na ich wysoką skuteczność, ale też wydajność. Co prawda takie preparaty zwykle występują w postaci małych tubek lub słoiczków, ale też stosuje się je w minimalnych ilościach.

Popularne są kremy pod oczami ze śluzem ślimaka, który znany jest z działania rozjaśniającego, silnie nawilżającego, odżywczego i odmładzającego. Faktycznie może to być więc dobry wybór, ale polskie produkty, z wyciągiem z ziół, także są godne uwagi.

Ważne dodatkowe korzyści

Wiele kremów pod oczy, prócz nawilżania i opóźniania starzenia, pozwala też aktywnie walczyć z innymi problemami trapiącymi ten obszar. Są to między innymi cienie i opuchnięcia. Tak działają na przykład wyciąg ze świetlika, rumianku czy zielonej herbaty, które zwykle można znaleźć w tego rodzaju produktach. Pozwala to cieszyć się pięknymi okolicami oczu – gładkimi, młodymi, jasnymi i bez opuchnięć, przez co cała twarz wygląda na piękną i wypoczętą. Umożliwia to też oszczędzenia temu obszarowi kontaktu z wysuszającymi korektorami.

Piękno zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com