© 2020 Zdrowy makaron

Makaron Konjac

Czym jest makaron konjac?

- 5 czerwca 2020

Charakterystyka makaronu konjac

Nie da się ukryć, że makaron konjac zdobywa na polskim rynku coraz większą popularność. Konjac jest makaronem wytwarzanym z bulwy. Bulwa konjacu głównie zawiera tak zwane włókno glukomannanu. Jest to błonnik rozpuszczalny w wodzie. Nie podlega on trawieniu przez przechodzi przez cały pokarmowy układ ludzki w postaci niezmienionej. Konjac nie ma wielu składników odżywczych. Głównie jest to wspomniany błonnik. Makaron jest bezcukrowy, beztłuszczowy, zapewnia poczucie sytości oraz posiada znikome ilości węglowodanów. Jest to znakomity produkt dla osób, które walczą z nadwagą czy też dbających o swoje zdrowie. Nadaje się genialnie dla wszystkich osób, które wystrzegają się węglowodanów.

Musimy także mieć świadomość, że konjac polepsza znacznie insulinowrażliwość oraz także tolerancję glukozy. Co więcej poprawia lipidowy profil oraz wpływa pozytywnie na stan jelitowej mikroflory. Nie zawiera także alergenów co w obecnym świecie jest naprawdę bardzo ważne. Cenimy sobie ten makaron także jako uniwersalność. Możemy spożywać go na dietach różnego rodzaju. Możemy tutaj wyróżnić dietę ketogeniczną, cukrzycową, niskowęglowodanową, bezlaktozową, bezglutenową, wegańską czy też niskotłuszczową.

Łatwy w przygotowaniu

Makaron ten jest także bardzo łatwy w przygotowaniu. Możemy go sobie kupić w torebeczkach szczelnych, zanurzonego w płynie niezbyt mile pachnącym. Jednak nie zrażajmy się jego zapachem. Wystarczy, że go wypłuczemy, a następnie obgotujemy około dwóch minut. W ten sposób mamy gotowy produkt na przyjęcie zapachu oraz smaku. Makaron jest bezwonny oraz przyjmuje go od konkretnych dodatków, z którymi przygotowany jest. To co dodamy do makaronu jest tylko nasza wyobraźnią. Możemy z niego przygotować tradycyjne oraz wspaniałe makaronowe posiłki, a nawet desery. Jest to świetny wypełniacz oraz także baza do sałatek różnego rodzaju.

Uniwersalność oraz niska kaloryczność sprawia, że jego popularność w zasadzie ciągle rośnie. A gdzie możemy kupić makaron konjac? W zasadzie to nie powinniśmy mieć z tym nawet najmniejszych wątpliwości. Makaron konjac kupimy w zasadzie we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością. Mowa tutaj zarówno sklepach stacjonarnych ze zdrową żywnością, jak i także sklepach internetowych ze zdrową żywnością. Co jak co, ale na pewno nie możemy na to akurat narzekać. Cena także jest przystępna. W porównaniu z innymi produktami w sklepach ze zdrową żywnością cena ta jest nawet niska. Tym bardziej zachęca nas to do zakupu.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com